FAQ - Najčastejšie otázky
Musím meditovať 10 rokov a dosiahnuť zvláštneho stavu mysli aby som mohol chodiť po uhlíkoch?
Nie. Jediný stav mysle, ktorý potrebujete, je stav mysle, ktorý ste už v živote zažili. Power Training vám pomáha dosiahnuť potrebný stav pripravenosti. Taktiež vás naučíme ako sa zbaviť obáv a strachu pomocou tréningových techník. Sme presvedčení, že pokiaľ urobíte prvý krok, prejdete na druhú stranu.

Popálim sa, keď pôjdem cez horúce uhlíky?
Ľudia sa čas od času popália. Ale... Zdôrazňujeme, že firewalk predstavuje riziko a ľudia sa občas popália. Tréneri dospeli k záveru, že náš psychický a fyzický stav hrá dôležitú úlohu pri kráčaní po ohni.

"Čas od času sa popálim a na nohách sa mi objavia malé pľuzgiere. Stáva sa to len vtedy, keď beriem oheň ako samozrejmosť a dostatočne sa nesústredím." Power Training inštruktor


Nie je cieľom ani účelom tréningu, aby účastníci utrpeli menšie alebo väčšie popáleniny. Za podmienky, že vaša vedomá myseľ a telo nebudú oslabené alkoholom alebo inými psychotropnými látkami, a pokiaľ nasledujete inštrukcie trénerov, máte len malú pravdepodobnosť popálenia. Niektorí ľudia sa popália pri prechádzaní po uhlíkoch, avšak z milióna ľudí sa na firewalkingu vážne popáli len veľmi malé percento. Neexistuje žiadne vedecké vysvetlenie, prečo sa niektorí ľudia popália a iní nie. Nesúvisí to s teplotou uhlíkov ani s inými vonkajšími fyzickými faktormi.

Prečo by niekto chcel prejsť po uhlíkoch?
A prečo nie? Cítim, že máme mnoho skvelých možností premeniť to, čo chceme, v realitu. V biblii stojí," Ak pôjdeš cez oheň, nespáliš sa," Izaiáš 43:2. Pokiaľ je to tak dobré, aby to bolo napísané, tak to musí byť i dobrá životná skúsenosť.

Aké horúce sú uhlíky?
Teplota uhlíkov záleží na počasí a type dreva. Môžu byť rozpálené až na 900°C. Už keď majú 700°C, je to takmer štyrikrát viac ako v kuchynskej rúre...

Aký dlhý je koberec zo žeravých uhlíkov, ktorý sa používa pre firewalk?
Na kurzoch firewalkingu sa môžete obvykle stretnúť s uhlíkovými kobercami dlhými 3 až 4 metre. Najdlhší firewalk na svete meria i cez 100 metrov. Ale sú tu i ľudia, ktorí sa prešli po 12 metrovom koberci tam a späť celkom 13-krát, spolu viac ako 150 metrov dlhý firewalk...

Je na kurzy povolený vstup deťom?
Naše pravidlá pre firewalk nepovoľujú nižší vek účastníkov ako 15 rokov, ale podporujeme prítomnosť detí na akciách. Dovoľujeme deťom zúčastniť sa, ale nedovoľujeme im chodiť po uhlíkoch v tak mladom veku. Už len prítomnosť a svedectvo ostatných účastníkov môže byť pre deti veľkou životnou skúsenosťou.

Ako sa potrebujem pripraviť pred krokom do ohňa?
Predovšetkým si pamätajte: je mimoriadne dôležité absolvovať Power Training , ktorý predstavuje potrebnú fyzickú i psychickú prípravu pre firewalk. Bez tejto prípravy hrozí zvýšené riziko vážneho zranenia.


Hlavní nabídka